Krakowska Szkoła Tańca

Pierwsze zajęcia w szkole tańca – jak się przygotować?

Wiele osób, które wybiera się na pierwsze zajęcia w szkole tańca nie wie jak powinny się ubrać i co ze sobą zabrać. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wskazówek dla przyszłych Kursantów.

Pierwsze zajęcia w szkole tańca

Pierwsze zajęcia w szkole tańca – wygodny ubiór to podstawa

Przede wszystkim dobry strój to taki, który nie będzie przeszkadzał w tańcu. Nie może też krępować ruchów. Nie musimy jednak kupować niczego specjalnie na zajęcia. Wystarczy, że wybierzemy z szafy wygodne dresy czy legginsy. Sprawdzą się one dużo lepiej niż na przykład sztywne jeansy. Ważne, żebyśmy dobrze czuli się w tym stroju. Pamiętaj, żeby dobrać go do siebie. Właściwie każdy strój na kurs tańca jest odpowiedni, choć u panów prym wiodą jeansy i t-shirty, a u pań tuniki i legginsy. Najważniejsza jest własna wygoda.

Buty taneczne

Nie mniej ważne jak strój jest również obuwie taneczne. Należy pamiętać, że biorąc udział w zajęciach trzeba mieć buty na zmianę. Chodzi bowiem nie tylko o nawierzchnię sali tanecznej, ale głównie o nasz komfort i wygodę. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule Jakie buty do tańca

Muzyka na pierwszy taniec

Jeśli wybieramy się na kurs tańca wystarczy, że ubierzemy się wygodnie i zabierzemy ze sobą buty na zmianę. W przypadku lekcji indywidulanych na pierwszy taniec warto przynieść również muzykę na pendrivie, o ile mamy ją wybraną. Jeśli chcemy dobrze przygotować się do pierwszego tańca pamiętajmy, żeby na pierwsze zajęcia przyjść w obuwiu sportowym, ale już na kolejne zabrać ze sobą obuwie ślubne. Warto też wziąć halkę ślubną lub wąska spódnicę (w przypadku sukni ślubnej typu rybka/syrenka). Chodzi bowiem o to, by przećwiczyć układ w stroju zbliżonym do tego, w którym będziemy tańczyć pierwszy taniec. Inaczej może się okazać, że wykonanie pewnych kroków czy figur będzie bardzo trudne.

Obok wygodnego stroju i butów na zmianę na zajęcia taneczne nie trzeba przynosić niczego więcej. Krakowska Szkoła Tańca zapewnia wszystkim Kursantom darmową wodę mineralną i świetną atmosferę podczas zajęć.

Promocje
Zapisz się
Nazwa:
{}
Dostępność:
{}
Termin:
Liczba miejsc:
{}
Cena:
{}