Krakowska Szkoła Tańca

Jak wybrać szkołę tańca?

Jak wybrać szkołę tańca?

Na rynku działają setki szkół tańca, co sprawia, że wybór jest bardzo trudny. Nie ma jednej cechy decydującej o tym, że dana szkoła tańca jest dobra lub nie. Aby podjąć decyzję o tym jak wybrać szkołę tańca, warto rozważyć najważniejsze z nich:

Instruktorzy tańca

Dokonujący wybory szkoły tańca w pierwszej kolejności warto sprawdzić instruktorów. Czy sami tańczyli i czy posiadają uprawnienia trenerskie. Należy pamiętać, że nie każdy tancerz jest dobrym trenerem, ale dobry instruktor musi być tancerzem. Nikt przecież nie chce chodzić na zajęcia do samouków. Liczy się także pasja i umiejętność przekazania swoich umiejętności innym. Najlepsze szkoły tańca chętnie chwalą się swoimi osiągnięciami. W ich siedzibie można obejrzeć liczne puchary z turniejów tanecznych.

Opinia uczestników zajęć

Wybierając szkołę tańca warto spytać znajomych o radę. Można również sięgnąć do internetu i na profilach społecznościowych przeczytać opinie innych.

Staż na rynku

Obecnie panuje moda na taniec, co sprawia, że szkoły są otwierane bardzo często. Warto postawić na taką, która ma dłuższy staż na rynku i pewną renomę. Wiadomo, że gdyby nie była dobra dawno zniknęłaby z rynku.

Ceny zajęć tanecznych

Cennik to kolejny element, na który trzeba zwrócić uwagę. Wiele szkół oferuje darmowe zajęcia próbne, zniżki przy zakupie karnetów czy nawet bezpłatne wieczorki taneczne. Darmowa lekcja pozwoli poznać szkołę, instruktorów i atmosferę. Z kolei na wieczorkach tanecznych można podszlifować swoje umiejętności i spędzić miło czas.

Lokalizacja szkoły tańca

Ten element również często jest brany pod uwagę przy wyborze. Nikt przecież nie chciałby chodzić na zajęcia do miejsc, do których ciężko dojechać. Najlepsza lokalizacja to taka w samym centrum miasta. Liczy się łatwość dojazdu oraz udogodnienia, takiej jak np. stojaki na rowery.

Sala taneczna

Wybierając szkołę tańca warto sprawdzić jak wygląda sala taneczna. Ważnym elementem przy nauce tańca są lustra. Istotne znaczenie ma wielkość sali. Nie powinna być za duża, bo może się okazać, że w zajęciach będzie brało udział trzydzieści osób i instruktor nie będzie mógł podejść do każdego z uczestników i udzielić mu cennych wskazówek. Należy zwrócić uwagę na sprzęt muzyczny. Im bardziej profesjonalny, tym lepiej. Dobrze, jeśli szkoła posiada dystrybutor z wodą. To świetne udogodnienie, kiedy zapomnimy o zabraniu własnych napojów.

Odrabianie zajęć

Możliwość odrabiania zajęć jest szczególnie istotna przy zakupie karnetu. Co jeśli kupimy karnet i z powodu choroby nie będziemy mogli go wykorzystać?

Działalność dodatkowa szkoły tańca

Wybierając szkołę tańca warto sprawdzić jej dotychczasową działalność. Czy oprócz regularnych kursów szkoła prowadzi inne działania, takie jak: wieczorki taneczne, warsztaty, wyjazdy, pokazy, imprezy flash mob?

Oferta zajęć tanecznych

Wybierając szkołę tańca trzeba bliżej przyjrzeć się ofercie. Warto, żeby szkoła miała swoją specjalizację, dzięki czemu pozwoli rozwinąć kursantom pasję do tańca.

Jeśli po przeanalizowaniu powyższych punktów nadal nie jesteś pewny jak wybrać szkołę tańca, proponuję umówić się na wizytę w szkole. Instruktorzy na pewno odpowiedzą wyczerpująco na Twoje pytania i pomogą wybrać idealne zajęcia.

Promocje
Zapisz się
Nazwa:
{}
Dostępność:
{}
Termin:
Liczba miejsc:
{}
Cena:
{}