Krakowska Szkoła Tańca

Jak nauczyć się tańczyć?

Jak nauczyć się tańczyć

Jak nauczyć się tańczyć?

Jak nauczyć się tańczyć – to pytanie często zadają osoby na forach internetowych. Chcą szybko widzieć efekty, a przy okazji móc zaprezentować się innym z jak najlepszej strony. Wiele osób nie decyduje się jednak na podjęcie tego pierwszego kroku i nauka tańca jest odwleczona w czasie. Kierują nami różne blokady i obawy. Czy można je pokonać i nauczyć się tańczyć?

Osoby, które chcą nauczyć się tańczyć najczęściej uważają, że nie potrafią się ruszać i nie słyszą rytmu. Pojawiają się również obawy przed ośmieszeniem.

Jest bardzo dużo stylów tańca. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie patrz na innych. Postaw sobie cel – naukę tańca i rób wszystko żeby go osiągnąć.

Niska samoocena to Twój wróg!

Osoby, które odwlekają rozpoczęcie nauki tańca zazwyczaj mają niską samoocenę. Oceniają się zbyt surowo i uważają, że inni będą się z nich śmiać. Taniec powinien jednak sprawiać przyjemność. Na początku nauki nie jest łatwo dlatego bardzo ważne żebyśmy trafili na dobrego instruktora który pomoże nam uwierzyć w siebie. Pomyśl o sobie i o swoich celach, a nie o reakcji innych czy o ich opinii. Są czasem bezmyślni ludzie którzy potrafią zniszczyć zapał początkującym osobom. 

Czy lustro pomaga w nauce?

Na samym początku nauki, gdy jeszcze nie jesteśmy w stanie się kontrolować lustro nie jest potrzebne. Może zniechęcić początkującą osobę. Gdy natomiast zaczynamy kontrolować nasze ciało to lustro jest niezbędne. Dzięki niemu możemy stawać się coraz lepsi, możemy kontrolować i poprawiać nasze ruchy.

Indywidualne lekcje tańca

Na samym początku nauki warto skorzystać z lekcji indywidualnych. Są one metodą na naszą nieśmiałość. Gdy instruktor nam doradzi w kwestii kroków, prowadzenia, rytmu to od razu będzie nam łatwiej. Czasem wystarczą 3 godziny aby nabrać pewności siebie i zapisać się na kurs grupowy. Na zajęciach indywidualnych bez prblemu można zrobić część programu z kursu tańca towarzyskiego, czy discofox i wtedy na kursie grupowym nowe kroki nie są już dla nas nowe :).

Tańcz z przyjaciółmi

Aby dobrze bawić się na każdej imprezie, a także przełamać lęk przed „wyśmianiem” należy bawić się wśród znajomych, przy których od razu poczujemy się pewniej. Podobnie jeżeli decydujemy się na naukę tańca w szkole. Idąc ze znajomymi nie musimy obawiać się, że sami nie potrafimy tańczyć, ponieważ jesteśmy wśród bliskich nam osób.

Potraktuj naukę tańca jak możliwość poznania nowych osób.

Wiele osób zapisuje się na kursy nie tylko po to żeby nauczyć się tańczyć. Czasem możemy poznać ciekawych ludzi. Spędzać z nimi czas wolny na przykład tańcząc. Gdy kogoś poznamy łatwiej nam się zrelaksować w czasie tańca i od razu szybciej idzie nauka. Niektóre szkoły organizują na przykład wieczorki taneczne. Można wtedy poznać kursantów z innych grup.

Pamiętajmy, aby z tańca czerpać przede wszystkim przyjemność. Im więcej będziemy ćwiczyć, tym szybciej zauważymy pierwsze efekty. Poszukajmy również w otoczeniu osób, które uwielbiają tańczyć i chętnie nauczą nas podstawowych kroków.

Podsumowując: Jak nauczyć się tańczyć?

Przyjdź na zajęcia do Krakowskiej Szkoły Tańca, a my zajmiemy się resztą :). Zapisz się na zajęcia lub skontaktuj się w dowolny sposób. Pamiętaj, my tu nie oceniamy. Im mniej umiesz, tym czasem lepiej. Nie masz złych nawyków, więc oprócz tańca, nauczymy Cię tych dobrych!

Promocje
Zapisz się
Nazwa:
{}
Dostępność:
{}
Termin:
Liczba miejsc:
{}
Cena:
{}