Piosenka na pierwszy taniec

Jak poradzić sobie ze stresem na weselu?

Z rozmów jakie przeprowadziłam do tej pory z parami wynika, że dwoma najbardziej stresującymi momentami na ślubie są: przysięga i pierwszy taniec. Na stres związany z przysięgą niestety nie mam żadnej recepty. Ale mogę Wam pomóc zminimalizować stres związany z pierwszym tańcem. Dlaczego denerwujemy się przed pierwszym tańcem? Przede wszystkim dlatego, że jest to Wasz debiut taneczny przed tak dużą publicznością. Patrzy na Was około 100 osób i nie da się nie czuć wzroku tych wszystkich ludzi na sobie. Poza tym zależy Wam, żeby wypaść jak najlepiej.

Dlaczego tak ważna jest choreografia?

Właściwie ułożona i dopasowana do Was choreografia to podstawa. Ważne jest, żebyście nie myśleli o krokach. Choreografię musicie mieć tak przećwiczoną, żeby stres nie wpłynął na Wasz taniec. Oznacza to, że trzeba zrobić wszystko, żeby Wasze ciało pamiętało choreografię, a nie głowa. Da się to osiągnąć wielogodzinnymi ćwiczeniami.

Czym się kierować przy wyborze utworu na pierwszy taniec?

Wybór piosenki na pierwszy taniec jest bardzo trudny. Przede wszystkim piosenka powinna narzeczonym kojarzyć się z miłym momentem ich wspólnego życia. Wtedy zarówno nauka choreografii, jak i sam taniec będzie dla Was przyjemnością. Ponadto utwór powinien być miły dla ucha. Ważne jest również, żeby był dostosowany do umiejętności tanecznych pary. Nie zawsze jest to proste do osiągnięcia. Każdy ma inne zdolności taneczne. Jedna osoba tańczy od dziecka, umie to i uwielbia, a druga nie umie i nie lubi tańczyć, a pierwszy taniec na weselu jest faktycznie jej pierwszym tańcem w życiu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kilku utworów i zabranie ich ze sobą na indywidualną lekcję tańca.

Dlaczego tak ważna jest pomoc instruktora w doborze muzyki?

W naszej szkole instruktorzy zawsze służą pomocą. Najpierw na pierwszej godzinie poznajemy zdolności taneczne pary. Następnie możemy już w trakcie spokojnej rozmowy wypowiedzieć się ile czasu potrzebujemy na choreografię do konkretnej muzyki, co jest dla pary prostsze i szybsze do osiągnięcia, a z czym trzeba będzie dłużej popracować, żeby uzyskać pożądany efekt końcowy.

Czy indywidualne lekcje tańca w Krakowskiej Szkole Tańca pomogą nam przygotować się do pierwszego tańca?

Zdecydowanie tak. Nasza doświadczona kadra służy pomocą w dopasowaniu choreografii do wybranej przez Was muzyki. Możecie również liczyć na nasz profesjonalizm. Dzięki lekcjom w Krakowskiej Szkole Tańca pierwszy taniec nie będzie już Was stresować.