Krakowska Szkoła Tańca

Nowoczesny taniec dyskotekowy discofox

Nauka tańca jest formą spędzania wolnego czasu. Taniec jest bardzo popularną i łatwo dostępną rozrywką pozwalającą na realizację własnych pasji. Discofox, czy inaczej taniec dwa na jeden, taniec użytkowy, taniec dyskotekowy, to wręcz idealny sposób na przetańczenie każdej piosenki.

Czym jest taniec dyskotekowy discofox?

Discofox to taniec, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Jest to najbardziej uniwersalny sposób poruszania się w rytm niemal każdej muzyki.  Sprawdzi się na różnych imprezach: od wesela, aż po studniówkę. Znany jest pod różnymi nazwami i cieszy się największym zainteresowaniem w szczególności w Rosji, Niemczech, Francji, Austrii i w wielu innych krajach. W Polsce znany jest głównie jako taniec dwa na jeden i jest popularną formą użytkową, a także formą turniejową.

Taniec dyskotekowy discofox

należy do kategorii tańców freestyle, podobnie jak salsa, hip hop czy też jazz dance. Jest to taniec uniwersalny, który tańczy się przede wszystkim do rytmicznej i szybkiej muzyki. Z powodzeniem można go jednak stosować również do wolniejszych utworów.

Kroki w tańcu użytkowym

Ilość figur tanecznych w discofox jest niemal nieograniczona, a kroki tańca dyskotekowego nie są sformalizowane. Często sami tancerze opracowują nowe kroki. Jest to więc świetny sposób na rozpoczęcie swojej przygody z tańcem, a w szczególności „rozgrzewka” dla przyszłej Młodej Pary. Nauka tańca dyskotekowego pozwala na dużą swobodę ruchów, przez co nie sprawia trudności nawet osobom starszym. Zawiera elementy innych tańców, dzięki czemu jest ciekawa, a jednocześnie nieskomplikowana. Kurs tańca discofox jest więc zdecydowanie łatwiejszy w porównaniu z tańcem towarzyskim.

Rozpoczynając swoją przygodę z discofox pamiętajmy, że jest to taniec dla par, a podczas poruszania ważna jest płynność ruchów oraz dynamika. Nauka tańca użytkowego ma sprawiać przyjemność, a nie stresować.

Wszystkie kroki stawiane są według jednej głównej zasady. Partner rozpoczyna każdą nową figurę od lewej nogi, partnerka z kolei od prawej, na 2 partner przenosi ciężar ciała na prawą nogę, a partnerka na lewą, na 3 partner łączy lewą nogę do prawej, a partnerka prawą nogę do lewej. Liczymy zawsze na 3. Swoboda ruchów, pomimo istnienia pewnych kroków i reguł tańca, sprawia jednak, że od tancerzy nie wymaga się, aby zawsze i wszędzie stosowali poznane im zasady, ponieważ duża ich liczba nie posiada swojej wersji sformalizowanej.

Promocje
Zapisz się
Nazwa:
{}
Dostępność:
{}
Termin:
Liczba miejsc:
{}
Cena:
{}