Krakowska Szkoła Tańca

Dlaczego warto zacząć tańczyć?

Dlaczego warto zacząć tańczyć

Dlaczego warto zacząć tańczyć?

Dzisiejsze czasy nie są łatwe. Praca, dom i rodzina zajmują niemal cały czas w ciągu dnia. Ale czy na pewno wtedy jesteśmy szczęśliwi? Czy nie jest to dla nas za szybkie tempo? Moim zdaniem każdy z nas powinien robić coś dla siebie. Warto wygospodarować w swoim życiu chociaż godzinę w tygodniu na to, żeby odciąć się od wszystkiego i na chwilę zapomnieć o wszystkim. Dla moich kursantów tym czymś jest taniec. Wymieniając cechy pokazujące dlaczego warto zacząć tańczyć, postaram się udowodnić, że to świetna forma spędzania czasu wolnego.

Taniec to zdrowie

Taniec jest sportem więc dobrze wpływa na nasz organizm. Pozytywne działanie zdrowotne tańca:
– usprawnia krążenie,
– obniża ciśnienie krwi,
– zmniejsza ryzyko cukrzycy oraz chorób układu krążenia,
zmniejsza ryzyko otyłości.

Poprzez naukę choreografii można ćwiczyć pamięć oraz koncentrację. Ten sport synchronizuje pracę obu półkul mózgowych. Warto zatem zacząć naukę w wieku dziecięcym, kiedy człowiek uczy się zapamiętywania. Wiele osób ma krzywy kręgosłup. Na zajęciach tanecznych uczymy się prostować, dzięki czemu mięśnie przyzwyczajają się do prostej i prawidłowej postawy. Taniec pobudza wydzielanie endorfin. Po zajęciach nie dość, że czujemy się szczęśliwi, to jeszcze zmęczeni. Poprawia to jakość naszego snu. Dzięki temu następnego dnia jesteśmy bardziej wypoczęci niż po nocy, kiedy nie możemy zasnąć.

Taniec to świetny sposób na zawarcie nowych znajomości

Na kursy tańca można przychodzić solo lub w parach. Osoby które przychodzą solo zmieniają się w parach w trakcie trwania zajęć. Raz w tygodniu w Krakowskiej Szkole Tańca organizowane są wieczorki taneczne, na które przychodzą kursanci z różnych grup po to, żeby wspólnie spędzić czas, potańczyć, poznać się. Raz do roku wyjeżdżamy na weekendowe warsztaty taneczne, na których jest mnóstwo tańca i świetnej zabawy. Nie brakuje nam też wspólnych wyjść na imprezy taneczne, na których wykorzystujemy umiejętności zdobyte na zajęciach.

Taniec jest lekiem na nieśmiałość

Jeśli jesteś wstydliwy i nigdy nie tańczyłeś to nic straconego. Przyjdź na zajęcia indywidualne. Naucz się podstaw i otwórz się na taniec, a potem zacznij chodzić z grupą na zajęcia. Taniec nie tylko jest czymś wstydliwym dla Panów. Są również Panie, które też wstydzą się otworzyć i pokazać swoją kobiecość. Dla nich przeznaczone są zajęcia solo dla Pań. To pomoże poczuć się pewnie i porzucić wstyd na parkiecie.

Panowie sprawcie przyjemność swojej kobiecie i przyjdźcie z nią na kurs tańca

Nie będę ukrywała, że Panie częściej z przyjemnością chodzą na zajęcia niż Panowie. Ale może warto raz w tygodniu sprawić radość naszej drugiej połówce i towarzyszyć jej na kursie? Ale uwaga Panowie – jest ryzyko, że Wam też się spodoba i zaczniecie z przyjemnością przychodzić na kursy. Z mojego doświadczenia wynika, że wielu Panów zapisywało się tylko na jeden kurs za namową swojej drugiej połówki, a teraz na przykład mija jeden, ale rok chodzenia na kursy.

Zaimponuj dziewczynie

Jak już dobrze wiemy, dziewczyny kochają taniec. Może zatem warto dla nich troszkę się podszkolić i wspólnie spędzać czas na imprezach tańcząc? Przyjdź na kurs i naucz się tańca użytkowego – discofox. Bez problemu potem wykorzystasz swoje umiejętności na imprezie czy na weselu. Partnerki będą chciały z Tobą tańczyć, a Ty będziesz mógł w końcu nie tylko siedzieć i obserwować innych, ale czynnie brać udział w zabawie.

Promocje
Zapisz się
Nazwa:
{}
Dostępność:
{}
Termin:
Liczba miejsc:
{}
Cena:
{}