Krakowska Szkoła Tańca

Taniec sposobem na odchudzanie?

Czy dzięki tańcowi można pozbyć się zbędnych kilogramów? Oczywiście, że tak. To doskonała alternatywa dla osób, które mają już dość ćwiczeń na sali fitness czy siłowni. Taniec pozwala zgubić nadprogramowe kilogramy i świetnie się przy tym bawić. Łączy przyjemne z pożytecznym. Taniec sposobem na odchudzanie? Zdecydowanie tak!

Ile kalorii można spalić podczas tańca?

W zależności od intensywności zajęć 150-300 kcal lub jeśli zajęcia są bardziej intensywne to nawet 300-400 kcal. Trening taneczny powinien trwać godzinę. Liczba spalanych kalorii jest porównywalna do zajęć fitness czy niezbyt szybkiego biegania.

Taniec odchudza przy regularnych zajęciach

Należy zwrócić uwagę na regularność w uczęszczaniu na zajęcia. Dopiero wtedy możemy zobaczyć efekty naszej pracy. Aby rozpocząć odchudzanie tańcem nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu sportowego czy obuwia, wystarczy wygodne ubranie, adidasy oraz przede wszystkim pozytywne nastawienie.

Zalety tańca

Taniec nie tylko pomaga w pozbyciu się tkanki tłuszczowej, ale również wzmacnia mięśnie. Podczas każdego tańca pracują mięśnie: nóg, pośladków, brzucha, pleców i rąk. Oprócz tego właściwa postawa taneczna wzmacnia mięśnie głębokie, stabilizujące tułów. To nie wszystko. Taniec poprawia również wydolność, siłę i wytrzymałość. To wszystko wpływa na zdrowie naszego organizmu, co jest ważne w procesie odchudzania. Ponadto taniec niweluje stres, poprawia samopoczucie i własną samoocenę, co tylko będzie wzmocnieniem do osiągnięcia celu jakim jest utrata wagi i smukła sylwetka.

Podsumowując, taniec wspomaga odchudzanie, a przy tym to świetna alternatywa dla zajęć na siłowni, jednak wymagana jest regularność w uczęszczaniu na zajęcia, aby dostrzec efekty. Jest połączeniem dobrej zabawy z pożądanymi, pozytywnymi efektami w postaci wyszczuplenia ciała, wzmocnienia mięśni oraz wytrzymałości.

Promocje
Zapisz się
Nazwa:
{}
Dostępność:
{}
Termin:
Liczba miejsc:
{}
Cena:
{}