10 powodów dla których warto tańczyć

10 powodów dla których warto tańczyć, to:

1. Taniec jest w naszym kraju bardzo popularną formą ruchu dla każdego, bez względu na wiek.
  2. Jeśli do tej pory nie spróbowałeś swoich sił w tańcu to gwarantuję, że zmienisz to po przeczytaniu poniższego tekstu. A jeśli już uczęszczasz na zajęcia upewnisz się tylko w tym, że dobrze robisz.

3. Taniec zmniejsza poziom stresu
  4. Taniec w skuteczny sposób redukuje stresu i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nie ma nic lepszego po męczącym i stresującym dniu jak godzina spędzona na sali tanecznej. Pozwala pozbyć się negatywnych myśli i dać upust swoim emocjom.

5. Taniec odchudza
  6. Podczas zajęć tanecznych zgubisz zbędne kilogramy i wyszczuplisz swoją sylwetkę. A przy tym będziesz świetnie się bawił.

7. Taniec wspiera zdrowie
  8. Obok odchudzania udział w zajęciach tanecznych powoduje obniżenie ciśnienia krwi, usprawnia krążenie, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy.

9. Udział w zajęciach tanecznych wpływa na świadomość własnego ciała
  10. Regularne zajęcia taneczne pozytywnie oddziałują na zwiększenie możliwości ruchowych naszego ciała oraz poczucie rytmu. Poprawia się nasza kondycja – wolniej się męczymy, a nasz organizm zwiększa swoją wydajność.

11. Taniec zwiększa elastyczność ciała
  12. Już po kilku zajęciach przekonasz się, że zwiększyła się elastyczność Twojego ciała. Będzie ono bardziej sprężyste i jędrne.

13. Poprawia Twoją koordynację ruchową
  14. Dzięki zajęciom tanecznym nasze ruchy stają się bardziej precyzyjne i sprawne. Zwiększa się też równowaga całego ciała.

15. Taniec zwiększa pewność siebie
  16. Taniec wpływa też na zwiększenie pewności siebie. Wyzwania, które do tej pory wydawały się czymś nieosiągalnym nie stanowią problemu. Strach mija. Rośnie też nasze poczucie własnej wartości.

17. Wpływa pozytywnie na życie towarzyskie
  18. Dzięki udziałowi w zajęciach poznasz nowych ludzi, a być może nawiążesz nowe przyjaźnie. Zajęcia w naszej szkole to obok kursów czy zajęć indywidualnych również wieczorki taneczne dla wszystkich oraz wyjazdy taneczne. Nasi kursanci są grupą przyjaciół, którzy chętnie spędzają wspólnie czas również po zajęciach.

19. Taniec daje uczucie szczęścia
  20. Wraz z wysiłkiem na sali tanecznej zwiększa się produkcja endorfin, hormonów szczęścia. Po zajęciach obok zmęczenia pojawia się zadowolenie. Większość naszych kursantów wychodzi z naszej szkoły z uśmiechem na ustach. Wyzwalają się w nich ogromne pokłady energii.

Moglibyśmy wymienić dużo więcej niż 10 powodów dla których warto tańczyć, ale mam nadzieję, że powyższe zalety tańca wystarczająco przekonują Was do udziału w zajęciach. Jak widać, powodów, żeby zacząć tańczyć jest wiele. A który jest najistotniejszy dla Ciebie?

Potrzebujesz więcej informacji?

Taniec chroni przed demencją. Dlaczego jeszcze warto tańczyć?