Krakowska Szkoła Tańca

Cechy dobrego nauczyciela tańca

Jakie cechy dobrego nauczyciela tańca są najważniejsze? Pewnie wielu z Was zastanawia się, co wyróżnia dobrego instruktora tańca? Jest to jeden z ważniejszych czynników decydujących przy wyborze szkoły tańca (o innych możecie przeczytać tutaj: jak wybrać szkołę tańca). Naszym zdaniem liczy się przede wszystkim jego pasja do tańca, odpowiednie kwalifikacje, osobowość oraz podejście do ludzi.

Pasja do tańca

Cechy dobrego nauczyciela tańca
Dobry instruktor powinien kochać taniec i ludzi. Nie może on traktować kursów nauki tańca wyłącznie jak pracy. Musi również potrafić zarażać swoją pasją innych i tworzyć przyjazną atmosferę na zajęciach.

Kwalifikacje instruktorów tańca

dobra szkoła tańca w krakowie
Kursanci często pytają o uprawnienia trenerskie oraz o sukcesy taneczne. W Krakowskiej Szkole Tańca znajduje się gablota, w której prezentujemy nasze puchary zdobyte zarówno tańcu towarzyskim, jak i disco fox. To nasza najlepsza rekomendacja. A dlaczego ważne są uprawniania trenerskie? Chodzi o gwarancję dla naszych Kursantów, że zajęcia są prowadzone na najwyższym poziomie, zarówno pod względem praktycznym, jak i merytorycznym.

Osobowość trenera

Osobowość nauczyciela jest niezwykle istotna. Instruktor powinien wzbudzać sympatię i zaufanie, a przy tym potrafić zmotywować nas do zajęć i pokonywania własnych słabości. Jeśli nauczyciel nie wzbudzi naszej sympatii niechętnie będziemy chodzili na zajęcia, a być może nawet szybko z nich zrezygnujemy.

Kontakt z ludźmi to podstawa

Cechy dobrego nauczyciela tańca - kontakt z ludźmi
Nauczyciel powinien nie tylko koncentrować się na pokazywaniu kolejnych kroków i wykonywać ćwiczenia wraz z grupą, ale przede wszystkim służyć swoją radą i korygować nasze ruchy. Nie chodzi o to, by pokazał nam swoje umiejętności, ale przede wszystkim żeby jak najwięcej nas nauczył. Powinien więc skupiać się przede wszystkim na grupie. Ważne są również jego indywidualne rady oraz wskazówki. To naprawdę pomaga w nauce.

Cechy dobrego nauczyciela tańca

Naszym zdaniem cechy dobrego nauczyciela tańca to optymalny mix wszystkich wyżej wymienionych. W Krakowskiej Szkole Tańca czekają na Ciebie zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy instruktorzy, a zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze. Na pewno będzie okazja poćwiczyć pod okiem każdego z trenerów i przekonać się który zestaw cech i tempo zajęć są dla Ciebie najlepsze. Jeśli się jeszcze o tym nie przekonałeś to zapraszamy na treningi.

 

Promocje
Zapisz się
Nazwa:
{}
Dostępność:
{}
Termin:
Liczba miejsc:
{}
Cena:
{}